TüpbebeX ID

Türkiye’de ve dünyada, özellikle son yıllarda yaygınlaşan tüp bebek tedavilerinde, yaşanma ihtimali bulunan sperm ya da embriyo karışmaları, geri dönülemez ve telafi edilemez sıkıntılar doğurabilmektedir. Bu ihtimal de hastalarımızın aklında korkunç soru işaretleri yaratmaktadır.

Hastalarımızın huzur içinde tedavilerine başlamaları ve aynı şekilde güven içerisinde sürdürebilmeleri için, Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, Kıbrıs'taki İLK hücre ve embriyo takip sistemini hastalarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz! Böylece, tüp bebek tedavilerinde, hastaların en çok korktukları konuların başında gelen "Yumurtalarım karışır mı? Eşimin spermleri karışır mı? Ya da transfer edilen embriyolar gerçekten bizim embriyolarımız mı?" gibi ihtimalleri dahi tamamen tarihin tozlu raflarına kaldırıyoruz.

Hastalarımıza, tedavilerinin en başından, bebeklerini kucaklarına aldıkları o mucizevi ana kadar %100 Güven sağlıyoruz.


Sistem Nasıl Çalışıyor?

TupbebeX ID güvenlik sistemi, kablosuz çiplerle sağlanan, elektronik bir şahitlik ve takip sistemidir. Tüp bebek tedavilerinin en temel aşamaları olan; sperm ve yumurta toplama, yumurtaların takipi, ICSI ile dölleme işlemi, embriyo transferi, yumurta/sperm/embriyo dondurma vb. tüm aşamaları, anne adayına verilen bileklik ve baba adayının sperm toplama kabı üzerindeki özel çipler sayesinde HATASIZ şekilde eşleştirilir. Bu aşamaların herhangi birindeki en ufak bir uyumsuzluk durumunda, alarm sistemi devreye girerek, işlemin devamına izin vermez. Böylece insan kaynaklı tüm hatalar da tamamen engellenmiş olur. 

Çipli doğrulama sistemi, kablosuz elektronik radyo dalgaları ile çalışmaktadır. Tedavi başlangıcında hastaya özel açılan hasta kartı ile tedavi süresince kullanılacak olan kablosuz tek kullanımlık çipli etiketler eşleştirilmektedir. Hem embriyoloji laboratuvarımızda, hem de operasyon alanlarında gerçekleştirilen tüm işlemler, kablosuz olarak doğrulama ve onaydan geçmektedir. Çift yönlü kontrol mekanizması için, çiplerin yanında, hastaya özel kullanılan tüm tek kullanımlık materyallerin üzerinde hasta adı, eşinin adı ve hasta numarası etiketleri de bulunmaktadır.

Yumurta toplama ve/veya transfer işlemi için, ameliyathane bölümüne gelen hastalar, ameliyathanede bulunan LCD ekrandan, kimlik bilgilerini ve işlem detaylarını kendi gözleri ile de görürler. Hasta LCD panelde gördüğü bilgileriyle güvenliğini daha da pekiştirir. Tüm yapılan işlemler, sorumlu personel, tarih, saat, işlem türü vb. tüm hareket bilgileri ana sistem üzerinde kayıt altında tutulur. Çipler sayesinde, herhangi bir örnek uyuşmazlığı farkedildiğinde, sistem kendini bloke eder ve işlemin devam etmesine izin vermez. Personel insiyatifinde değil, sistem kontrolünde bir iş akışı sağlanır, böylece insan kaynaklı tüm hatalar %100 engellenmiş olur.

 

 

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 03 13

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 03 13

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP - Uzman Tüp Bebek Doktorumuz

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP
Uzman Tüp Bebek Doktorumuz

İrem BERK - Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

İrem BERK
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL - Klinik Embriyoloğumuz

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Tonguz Çakmak - Klinik Embriyoloğumuz

Tonguz Çakmak
Klinik Embriyoloğumuz