Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 03 13

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP


– Tüp Bebek Uzmanı

– Üreme Endokrinolojisi ve Infertilite Uzmanı

– Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Uzmanı

Avrupa'nın en başarılı tüp bebek uzmanları arasında gösterilen, deneyimli doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında, yüksek dereceyle mezun olmasının ardından, 1.5 yıl süreyle, Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde pratisyen hekim olarak görev yapmış ve aynı zamanda da 6 ay süre ile, Mersin Devlet Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesinde çalışmıştır.

2003 yılında, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak 3 yıl görev yapmasının ardından, Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ihtisasın yarı süresini tamamlamak amacıyla görevini Ankara’da sürdürmüştür.

İhtisas yarı süresinin tamamlanmasıyla, 2008 yılında Kıbrıs’a geri dönerek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde kadın doğum uzmanı olarak görevine devam etmiştir.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip, Tıp kariyeri boyunca, kadın hastalıkları, kadın sağlığı, kadın doğum ve jinekoloji alanlarında, etkili ve yoğun çalışmalarda bulunmuştur. Erken Doğumun Nedenleri ve Menopozda Kemik Erimesinin Önlenmesi konularında yaptığı kapsamlı araştırmaları, yurt dışı yayın olarak kabul görmüş ve takdir edilmiştir. Jinekoloji ve kadın sağlığı konusunda uzmanlığının yanı sıra, ultrasonografi, laparoskopi alanlarındaki sertifikalarıyla birlikte, infertilite (kısırlık) ve üreme endokrinolojisi, ürejinekoloji, yenidoğan resüstasyonu ve histereskopi alanlarında, kapsamlı eğitimleri bulunmaktadır.

Uzman doktorumuz olarak, evlat sahibi yaptığı binlerce çift ile, tüp bebek alanında başarıları, Türkiye ve Kıbrıs sınırlarını aşan Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip’in mutlu bir evliliği ve biri kız, biri erkek, 2 çocuğu bulunmaktadır.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz TipMiracle Hastanesi (Miracle Hospital) 1. katında yer alan Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi‘mizde, deneyimli ekibiyle birlikte, hergün yepyeni hayatlar yeşertmeye devam etmektedir...

 


İrem BERK

İrem BERK


Deneyimli tüp bebek hasta koordinatörümüz İrem Berk, 2005 yılında, mühendislik fakültesini, yüksek başarı derecesiyle tamamlamış, dört yıllık üniversite öğreniminin ardından, iki yıl süren yüksek lisans eğitimini de alarak, eğitim hayatını başarıyla tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamladığı 2007 yılı itibariyle, Fransa ve Türkiye başta olmak üzere, aldığı eğitim, seminer ve sertifikalarıyla kendisini alanında geliştirerek, uzmanlığını almıştır.

2012 yılından bu yana, uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz’un tüp bebek koordinatörü olarak görevini sürdürmekte olan İrem Berk, sağlıkla bebek sahibi olmak için Kuzey Kıbrıs’ı ve doktorumuzu seçen hastalarımızın tüm ön tedavi ve tüp bebek tedavisi süreçleri ile birebir ilgilenmekte, bu duygusal anlamda zorlu ve yorucu olan tedavi aşamasını, hastalarımızın akıllarına takılan her türlü sorularına getirdiği çözümler, yönlendirmeler ve psikolojik destek ile rahat bir tatil sürecine dönüştürmektedir. Tedavi sürecinde, ilaç kullanımlarından, ön tedavi test ve kontrollere kadar, her konuda çiftleri yönlendiren İrem Berk, tedavi sonrasında, doğuma kadar geçen sürede, hastalarımızın ihtiyaç duyduğu psikolojik desteğini sürdürmektedir.

 


Sezen ATAL

Sezen ATAL


Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nden İngilizce ve Matematik odaklı olarak mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Biyoloji alanında üç yılda yüksek akademik başarıyla tamamladı. Daha sonra aynı üniversitenin Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine devam etti. Ankara Gazi Üniversitesi'nde "Klinik Embriyolog Laboratuvar Sorumlusu" unvanı için başarılı bir şekilde eğitim ve sınavı tamamlayarak "Kıdemli Embriyolog" unvanını kazandı.

Yıllar içinde Türkiye, Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birçok klinikte Kurucu Üye ve Laboratuvar Sorumlusu Kıdemli Embriyolog olarak görev yaptı. Araştırma ve eğitim faaliyetlerine katılarak çeşitli bilimsel çalışmalara katkı sağladı ve birçok lise ve üniversite öğrencisine mentorluk yapmanın yanı sıra birçok genç embriyologun mesleki gelişimine rehberlik etti.

Şu anda kliniğimizdeki Laboratuvar Sorumlusu Kıdemli Embriyolog rolünü tecrübesi ve başarı geçmişiyle sürdürmeye devam ediyor.


Tonguz Çakmak

Tonguz Çakmak


Embryoloğumuz Tonguz Çakmak, tüp bebek merkezimizin de kurulu olduğu Kıbrıs'ta, 1976'da doğdu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde aldığı biyoloji lisans eğitimi, ona insan hayatının en gizemli ve derin yönlerini keşfetme fırsatı verdi. Ardından, genetik alanında yüksek lisans yaparak bilgi ve deneyimini daha da derinleştirdi. 2002 yılında, bir embriyolog olarak kariyerine başladı ve o zamandan beri sadece mesleğini icra etmekle kalmadı, aynı zamanda bu alandaki en iyi doktorlarla bir araya gelerek birlikte çalıştı. Bu süre zarfında, her yıl binlerce çiftin hayatlarını değiştiren, mucizevi sonuçlara imza attı.

Evli ve iki kız çocuğu babası olan Çakmak, 2023'ten itibaren Miracle IVF'nin bir parçası olarak, bilgi birikimini ve tutkusunu yeni bir zeminde sunmaya başladı. Tonguz Çakmak, sadece bilgi ve deneyimle değil, aynı zamanda içinde bulunduğu alanda liderlik vasıfları ve empati yeteneğiyle de tanınıyor. İngilizce dilinde de hakim olan Çakmak, merkezimizde sadece bilimin değil, insanlık için de her yıl binlerce çifte umut ışığı olmaya devam ediyor.


Ayşe LİMAN

Ayşe LİMAN


Kuzey Kıbrıs'ın Gazi Mağusa şehrinde doğan, ekibimizin çalışkan üyesi, Embriyolog Ayşe Liman, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi'nde aldığı lise eğitiminin ardından, İngiltere'nin sayılı üniversiteleri arasında bulunan University of Nottingham'da, İnsan Genetiği bölümünde ana dal, lisans eğitimini almıştır. Üniversiteden yüksek dereceyle mezun olmasının ardından, Güney Kıbrıs'ta yer alan, Nöroloji ve Genetik Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak, alanında uzmanlığını almıştır.

Çeşitili tüp bebek merkezlerinde deneyim kazanmasının ardından, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde, uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip'in mucize ekibinde, embriyolog olarak başarılarını sürdürmektedir. Özellikle hücre ve embriyo dondurma & çözme işlemlerindeki deneyimi ve Embriyoskop cihazındaki uzmanlığı ile, Klinik Embriyoloğumuzun sağ koludur.

 


Evrim ATTİLA

Evrim ATTİLA


Evrim Attila, İstanbul'da dünyaya gelmiş ve üniversiteye kadar olan tüm eğitim hayatını İstanbul'da geçirmiştir. Sonrasında, mühendislik eğitimi almak için yurt dışına çıkmıştır. Mühendislik eğitiminin ardından, uzun yıllar çeşitli şirketlerde, üst düzey mevkilerde, başarıyla çalışmıştır.

Çalışkanlığı, iş disiplini ve iletişim becerileriyle öne çıkan Evrim Attila, 2016 yılından bu yana, ekibimizin etkili üyelerinden biri olarak, Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde Türk Hasta Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Evrim Attila, hastalarımızın tedavilerinin başından sonuna, psikolojik açıdan onları rahatlatmakta ve süreçlerinin en mutlu şekilde tamamlanması için azami özen göstermektedir.


Emre Soyalan -

Emre Soyalan
Embryolog

Nükte Erkan -

Nükte Erkan
Genetik

Serpil Deren -

Serpil Deren
Anestezist

Toni Emmerson -

Toni Emmerson
ingiliz Hasta Koordinatörü

Sezish Thompson -

Sezish Thompson
İngiliz Hasta Koordinatörü

Jess C. Mussard -

Jess C. Mussard
İngiliz Hasta Koordinatörü

Suzi Tino -

Suzi Tino
İtalyan Hasta Koordinatörü

Theresa Frieß -

Theresa Frieß
Alman Hasta Koordinatörü

Maya Gökdoğan -

Maya Gökdoğan
Alman Hasta Koordinatörü

Luena Tosca -

Luena Tosca
Arnavut Hasta Koordinatörü

Sofia Acar -

Sofia Acar
Fransız ve Arap Hasta Koordinatörü

Tina Abbaspour -

Tina Abbaspour
İngiliz Hasta Koordinatörü

Melda KUŞCU -

Melda KUŞCU
Tüp Bebek Hemşiremiz

Deniz ULAŞER -

Deniz ULAŞER
Tüp Bebek Hemşiremiz

Sibel -

Sibel
Tüp Bebek Hemşiremiz

Merve Ataç -

Merve Ataç
Organizasyon

Bahar Baltutar -

Bahar Baltutar
Muhasebe

Atike -

Atike
Hasta Bakımı

Mevlüt Tip -

Mevlüt Tip
Organizasyon

Bahtiyar -

Bahtiyar
Ulaşım

Osman -

Osman
Ulaşım

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 03 13