Mikroçip

Mikroçip Teknolojisi ile En Doğru Sperm Seçimi!

Çağımızda, infertilite kaynaklı sorunların en az %50'lik kısmının erkek kaynaklı olduğu bilinmektedir. Bu sorunlar, doğal gebelik şansını, hatta tüp bebek sürecini de ciddi şekilde etkileyebilen, sperm sayısı, sperm hareketliliği ya da yetersizliği olmaktadır. Son yıllarda, etkin merkezler tarafından uygulanmaya başlanan, Harvard'da bir bilim adamı tarafından geliştirilen Mikro çip (Microchip) yöntemi, artık bu tür sorunların gebeliğin önüne geçmesini ciddi oranda engellemiştir. 

Hem Mikro Çip hem de 5 milyonun altındaki spermler için geliştirilen Ultimate Çip, her türlü yeni teknolojiyi, Kıbrıs'a ilk getiren Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde başarıyla uygulanmakta, gebelik oranlarımızı katlamaktadır.

Peki "Çip Bebek" olarak da bilinen Mikro Çip nedir?

Canlı sperm arama işlemi için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler, gelişen teknolojilerle birlikte, her gün daha etkili alternatiflere dönüşmektedir. Bu yöntemler içerisinde, özel sperm ayıklama teknolojileriyle, diğerlerini geride bırakarak, başarı oranını en çok arttıran yöntemler Mikro Çip ve IMSI teknolojileridir. Bu teknolojilerle, çok zayıf olan ve gebelik ihtimali neredeyse olmayan, mikroenjeksiyonlarda dahi umut vadetmeyen sperm hücreleriyle dahi, sağlıklı gebelikler ve doğum elde etmekteyiz.

Mikro Çip teknolojisi de tüp bebek tedavilerine yardımcı, başarı arttırıcı bir yöntem olduğundan, tüp bebek tedavisi sürecinde, baba adayından alınan sperm hücrelerine, laboratuvar ortamında uygulanmaktadır. 

 

Mikro Çip teknolojisinde;

 

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 03 13

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 03 13

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP - Uzman Tüp Bebek Doktorumuz

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP
Uzman Tüp Bebek Doktorumuz

İrem BERK - Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

İrem BERK
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL - Klinik Embriyoloğumuz

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Tonguz Çakmak - Klinik Embriyoloğumuz

Tonguz Çakmak
Klinik Embriyoloğumuz