Kızlık Zarı Dikimi | Flep | Himenoplasti

Tıpta himenoplasti olarak da bilinen, kızlık zarı dikimi operasyonu bilgi gizliliği içinde yapılır, aynı gün içinde tamamlanır. Merkezimiz Lefkoşa KKTC 'de bulunmaktadır. KKTC dışından gelecekler, günübirlik bir uçuş ile operasyon yaptırabilir.

Kızlık Zarı Nedir?

Tıp dilinde hymen olarak nitelendirilen kızlık zarı, vajinanın yaklaşık 1.5 cm kadar içerisinde, vajinanın arka duvarını çevreleyen bir dokudur. Kızlık zarı; cinsel ilişki, jinekolojik muayene ya da sert bir cisime çarpma sonucu kolaylıkla bozulabilmektedir, yırtılabilmektedir. Genellikle yırtılma olduğunda, az miktarda kanama gelmektedir, ancak her kızlık zarı kanamayabilmektedir. Oldukça az karşılaşılan bir zar tipi olan ve yalnızca normal doğum esnasında bozulabilen elastik kızlık zarlarında, kanama meydana gelmemektedir.

kalıcı kızlık zarı dikimi kıbrıs

Kalıcı Kızlık zarı Dikimi

Merkezimizde uyguladığımız kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi ile, kızlıkzarı, bir sonraki ilişkiye kadar, yıllarca ilk yapıldığı günkü gibi kalır. Operatör doktorumuz, Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi Kıbrıs operasyonu, kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonudur. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Kalıcı himenoplasti operasyonu, 20 dakika gibi kısa sürede yapılabilen, cerrahi bir operasyonudur. Kızlık zarının bozulması sonrası, vajinada bulunan kızlık zarı dokusu, flep yöntemi ile kaldırılır ve yine ortası delik bir yapıya sahip doku vajina duvarına dikilir. Bu işlem sırasında, içerideki dokular da toparlandığından, vajen daraltma da sağlanmış olur. Genel anestezi altında yapılan bu operasyon esnasında ya da sonrasında hasta hiçbir ağrı ya da acı hissetmeden bir kaç saat içinde taburcu olabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi Kıbrıs operasyonu, hasta ne zaman isterse yapılabilir. İlişkinin süresi ya da doğum yapmış olup olmaması hiçbir önem taşımamaktadır. İşlemden bir kaç gün önce randevu alınması yeterlidir.

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Kızlık zarı dikimi fiyatı nedir ?

Kızlık zarı dikimi ücreti için, +90 533 874 24 14 no'lu telefonumuzdan ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Kaç gün önceden randevu almalıyım?

İşlem gününüzden en az 3 gün önce bize +90 533 874 24 14 no'lu telefonumuzdan ulaşıp hasta koordinatörümüz İrem Hanım'dan gün ve saat ayarlamalısınız.

Operasyon için kimlik kaydı alıyor musunuz?

KKTC'de, Lefkoşa'da bulunan merkezimizde yapılacak operasyon için kayıtta kimlik şartına gerek duyulmamaktadır. İşlem bilgileriniz %100 gizli kalmaktadır ve hiçbir koşulda, hiçkimseyle paylaşılmamaktadır. Operasyonunuz sigorta kaydına işlenmemektedir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı?

Gerekli koşullar oluşmuş, spermler bir şekilde vajinadan içeri doğru yol almışsa, kızlık zarının bozulması söz konusu olmadan da hamilelik ihtimali mümkündür.

Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır?

Vajinada Kızlık bozulması olup olmadığı, ancak konusunda uzman jinekolog tarafından bekaret muayenesi ile tespit edilebilmektedir.

Kızlık zarı dikiminden sonra kesin kanama olur mu?

Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz yöntem, kalıcı kızlık zarı dikimi olduğundan; kalıcı yöntemle yapılan himenoplasti operasyonunda, kadının kendi dokusuyla aynı doku oluşturulduğu için kişinin cinsel ilişki için gün belirlemesine gerek yoktur ve operasyonun ardından uzun bir zaman dilimi geçse dahi ilk cinsel birleşmede kanamanın görülmesi mümkündür.

Kızlık zarının dikildiği partnerim tarafından anlaşılabilir mi?

Partnerin ya da eşinin kadının kızlık zarı operasyonu geçirdiğini anlaması mümkün değildir. Ancak detaylıca yapılan jinekolojik muayeneyle, uzman bir hekim tarafından anlaşılabilir.

Operasyon sırasında acı hisseder miyim?

Kesinlikle hayır. Operasyon genel anestezi altında yapıldığından, hasta hiçbir acı, ağrı yada rahatsızlık yaşamamaktadır.

Kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra, ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

İşlemin ardından, yaklaşık 1-2 saat sonra, hiçbir sıkıntı olmaksızın hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Dolayısıyla, özellikle Kıbrıs dışından gelen hastalarımız, aynı gün sabah gelip, öğleden sonra ya da akşam uçağıyla geri dönebilmektedir.

İşlem ne kadar sürmektedir?

Genel anestezi ile yapılan operasyon sadece 20 dakika kadar sürmektedir. Hastanın anesteziden çıkmasından sonra en geç 1-1.5 saat içinde taburcu edilir.

Kızlık zarı dikimi işlemini istediğim zaman yaptırabilir miyim?

Elbette. Adet kanamasının yoğun olduğu günler dışında, her zaman yapılabilmektedir. İşlemden 2-3 gün önce, iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak randevu almanız yeterlidir.

Kızlık zarı işleminden sonra herhangi bir sorun yaşar mıyım? Nelere dikkat etmeliyim?

  • İşlemden sonra, yaklaşık 3-4 gün süren, adet kanaması şeklinde bir kanama görülebilmektedir. Bu gayet normaldir ve olması beklenmektedir.
  • Operasyon sırasında kullanılan dikişler, kendiliğinden dökülen dikişlerdir, dolayısıyla almaya gerek olmamaktadır.
  • İşlemden 3 gün sonra banyo yapılabilmektedir.
  • Dikilen kızlık zarı, gözle, dışarıdan bakılarak görünmemektedir. İşlemden sonra hiçbir şekilde, içeriye parmak ya da farklı bir cisim sokularak, kontrol edilmemelidir, görmeye ya da hissedilmeye çalışılmamalıdır. Bu gibi müdahaleler, dikişlerin açılmasına neden olmaktadır.

 

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 24 14

Ücretsiz Danışmanlık

Hemen formu doldurup, uzmanımıza ulaşın.
Size en kısa sürede geri dönüş yapacağızVeya bize whatsapp hattımızdan yazın;
+90 533 874 03 13 veya telefon ile ulaşın;
+90 533 874 24 14

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP - Uzman Tüp Bebek Doktorumuz

Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP
Uzman Tüp Bebek Doktorumuz

İrem BERK - Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

İrem BERK
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sevgi GÜÇLÜ - Klinik Embriyoloğumuz

Sevgi GÜÇLÜ
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN - Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz